Polydex a jeho analogy

Polydex® je účinný léčivý přípravek ve formě kapek, který je předepsán k potírání otorinolaryngologických onemocnění. Její účinné látky jsou dexamethason, neomycin, polymyxin B a fenylefrin. Jejich kombinovaný účinek poskytuje protizánětlivý, antibakteriální účinek, zužuje krevní cévy a zabraňuje otokům. Cena dotyčné drogy je nízká, ale v obchodech s drogami existuje levná analogie kapek.

Z čeho kapky pomáhají?

Indikace pro použití:

  • Externí zánět středního ucha;
  • Akutní zánět středního ucha.

Kontraindikace

Je zakázáno používat kapky, pokud:

  • Poškození ušní bubínky infekční a traumatické geneze;
  • Nadměrná citlivost na základní složky léčiva;
  • Diagnostikovaný glaukom s uzavřeným úhlem;
  • Příjem antidepresiv, inhibitorů MAO;
  • Onemocnění ledvinového systému;
  • Těhotenství
  • Proces kojení;
  • Děti do 2,5 let.

Současné nežádoucí účinky

Kapky jsou pacienty z velké části tolerovány. Nejběžnější nežádoucí reakce je způsobena nesnášenlivostí k jedné ze složek léku - mírné alergii..

Jak aplikovat kapky?

Návod k použití:

Do každého ušního kanálu se doporučuje vpravit nejméně 1 a ne více než dvě kapky dvakrát denně po dobu 7-10 dnů. Před použitím produktu byste měli láhev zahřát, protože studená léčivá tekutina může způsobit nepohodlí v uchu. Poté, co se roztok léku dostane do ušního kanálu, musíte na chvíli otočit hlavu na druhou stranu a poté opakovat stejné akce s druhým uchem.

Důležité rysy terapie

Dříve, před ošetřením, je nutné zkontrolovat ušní buben na jeho deformaci a destrukci. Jeho vady mohou vést k další ztrátě sluchu. Důvodem je skutečnost, že lék má škodlivý účinek na sluchový a vestibulární aparát.

Kolik stojí Polydex: cena v lékárně

Kapky si můžete koupit v lékárně pouze na lékařský předpis. Cena léku na ušní choroby je 280 rublů a proti nosním onemocněním - 340 rublů (data z internetové stránky apteka.ru). Níže uvedená tabulka ukazuje levnější farmaceutické výrobky. Všechny jsou bez výjimky ve formě kapek.

Seznam levných ruských a zahraničních generiků

Analogy jsou levnější kapky PolydexuCena Apteka.ru v rublech.Piluli.ru cena v rublech.
MoskvaSPbMoskvaSPb
Otirelax234227187172
Miramistin234247236181
Otinum231243204186
Otolorin191204-184
Otofa189199193177
Normax-194145133
Danzil156168155141
Otindol-107--
Rinostop91943527

Otirelax - (rumunská produkce)

Náhrada nejlepší kvality Polydex. Léčí různé zánětlivé procesy sluchového orgánu, včetně problémů, které se objevily po barotraumatu.

Není předepisován lidem s vážnými deformitami ušního bubínku a netoleruje složení léku. Léky jsou povoleny pro ženy, které se připravují na narození dítěte, pouze po lékařské pomoci. Mladé matky musí dočasně přestat kojit.

Někdy může mít pacient mírné alergické reakce - zarudnutí kůže, svědění, menší bolest v uchu a příval krve..

Miramistin - (Rusko)

Populární antiseptikum se používá nejen v chirurgických, porodnických, dermatologických a dalších oborech, ale také k boji s otorinolaryngologickými chorobami. Jedná se zejména o akutní a chronické otitis media, sinusitidy, angíny a laryngitidy.

Miramistin je známý svou bezpečností a nedostatkem kontraindikací. Vztahují se pouze na pacienty s přecitlivělostí na tento farmaceutický přípravek..

Souběžným škodlivým účinkem na tělo je mírný pocit pálení v zvukovodu po instilaci. Projdou za několik sekund.

Otinum - (výrobce - Polsko)

Hlavním účelem léku je odolat otitidě jakékoli formy, jakož i zánětu ušního bubínku, jehož faktorem byly bakteriální, plísňové, virové infekce nebo trauma. Často se používá k mytí uší. To se provádí pro změkčení ušního vosku..

Nepoužívejte tento lék na bronchiální astma, perforovanou membránu. Kromě toho se zákaz vztahuje na osoby mladší věku, které čekají dítě a kojící ženy. Důvodem je nedostatek ověřených informací o dopadu složek přípravku na uvedené skupiny pacientů.

Během terapeutického léčení existuje riziko vzniku nežádoucích účinků pacienta. Nejčastěji svědění v uchu. Dlouhý kurz vyvolává složitější účinky až po částečnou nebo úplnou ztrátu sluchu..

Otolorin - (ruská náhrada)

Kvalitativní léčení zánětu středního ucha, akutního a chronického typu.

Otolorin je přísně zakázán lidem, kteří negativně reagují na složení kapek, ženám v těhotenství a těm, kteří již jsou kojící matkou. Rovněž není indikován u pacientů mladších 18 let a trpících komplexním onemocněním ledvin. Je obzvláště důležité, aby pacient neměl perforaci aurické membrány, protože instilace kapek v tomto případě ohrožuje sluch.

Spolu s aplikací jsou alergie vzácné, pocit pálení v ušním kanálu, který po chvíli zmizí. Problémy se zvracením, migrénou a zažívacím trhem mohou být horšími vedlejšími účinky..

Hautoff - (Francie)

Evropský výrobce nabízí účinný produkt pro léčbu akutního a chronického zánětu středního ucha. Otofu se používá po operacích na sluchovém orgánu. Klíčovým rozdílem od výše uvedených kapek je možnost jejich zapojení do závažných hnisavých lézí a deformace membrány.

Kapky nebudou předepsány osobám přecitlivělým na složky léčivého přípravku.

Liší se při absenci identifikovaných závažných nežádoucích účinků.

Normax - (indická generika)

Vyniká svou univerzalitou. Kromě nemocí uší Normax bojuje proti nemocím zrakových orgánů. Farmaceutický produkt se používá k léčbě akutního nebo chronického zánětu středního ucha, vnějšího i sekundárního. Kapky se často používají při přípravě na operace na uchu a na odstranění cizího předmětu. Používá se k léčbě očních chorob - konjunktivitida a jiné záněty jiné povahy.

Nemělo by být pohřbeno v případě problémů s asimilací základních prvků, u dětí, těhotných a kojících žen.

Paralelně může mít pacient některé nežádoucí projevy. Ovlivňují nestabilní fungování žaludku a střev - průjem, bolest v epigastrické oblasti, pálení žáhy a zvracení. Negativní účinky také ovlivňují nervový systém, způsobují rychlý nástup únavy, bolesti hlavy, nespavost spánku, nadměrné, negativní vzrušení a časté pocity úzkosti. Kromě toho existuje riziko alergií..

Dancil - (další analog z Indie)

Druhá asijská náhrada v této sbírce. Prokazuje účinnost při léčbě onemocnění zánětlivé a infekční geneze orgánů zodpovědných za dýchání a uši.

Vyhněte se kapkám, které Dancil potřebuje, aby ženy na svém místě nebo již krmily své mateřské mléko, děti a pacienty alergickými na kompozici.

Nejčastějšími vedlejšími účinky jsou podráždění, svědění a kožní vyrážka. Také po zavedení léku do ucha existuje pocit přetékání. Brzy zmizí.

Otindol - (Rusko)

Stejně jako jiné prostředky studované v tomto článku pomáhá léčit zánět středního ucha (akutní a chronický). Zároveň je však důležité, aby tato onemocnění nebyla doprovázena poškozením ušní membrány.

Pro terapii je zakázáno lidem s negativní reakcí na tyto kapky, ženám, které rodí dítě a těm, které jsou v období laktace. Otindol není indikován ani u osob s onemocněním ledvin a dětí mladších než jeden rok..

Vedlejší účinky se vyskytují spolu s příjmem - vyrážky na těle, svědění v ušním kanálu po instilaci kapek.

Rinostop - (nejlevnější z uvažovaných drog je analogem ruského polydexu)

Je známá nejen překonáním běžného nachlazení, pollinózou, ale také léčbou zánětu středního ucha..

Nevýhodou je značné množství kontraindikací než u jiných náhrad - pravidelné skoky v krevním tlaku, zvýšení srdeční frekvence, glaukom s uzavřeným úhlem, atrofická rinitida.

Dlouhodobé a časté používání Rhinostopu může přispívat k podráždění sliznice nosní dutiny, ušní dutiny s nepříjemnými pocity. Může být také narušena srdeční frekvence, mohou se vyskytnout bolesti hlavy a může dojít k narušení spánku..

Závěr o nízko-nákladových náhradách polydexu

Zkoumané kapky vyrobené francouzskou farmaceutickou společností jsou vyhledávaným léčivým přípravkem na domácím farmaceutickém trhu. Polydex je nástroj, který se adekvátně vyrovnává s onemocněním sluchových orgánů a nosní dutiny různého původu. Není tajemstvím, že existuje značný počet podniků, které zavedly výrobu neméně hodných náhrad za atraktivnější cenovku. Přesto se jejich svědectví a složení liší bezvýznamně. Je důležité zmínit, že by neměly být nemocí způsobeny ORL chorobami. Pokud zjistíte první příznaky malátnosti, musíte neprodleně kontaktovat zdravotnické zařízení za pomoci lékaře, který vám může předepsat vhodný lék.

Lék je Polydex

Indikace

Lék je Polydex

Složení Polydex

Základem tohoto léku s protizánětlivými a antibakteriálními účinky je komplex antibiotik a do nosního spreje se navíc zavádí fenylefrin:

Obrázek 1 - Sprej a kapky Polydexu

Neomycin sulfát: 10 mg.

Polymyxin B sulfát: 1 000 000 IU.

Dexamethason metasulfobenzoát sodný: 0,25 mg.

Fenylefrin-hydrochlorid: 2,5 mg.

Pojďme zjistit, k čemu jsou jednotlivé komponenty. První dva (neomycin a polymyxin B) mají antimikrobiální účinek. Jejich kombinace ovlivňuje patogeny, které spouštějí vývoj infekčních a zánětlivých onemocnění nosní dutiny, vnějšího a středního ucha. Dexamethason je syntetický glukokortikosteroid, který poskytuje antihistaminický, protizánětlivý účinek, tj. Eliminuje bolest a otoky nosohltanu. Ale fenylefrin je silný vazokonstriktor - dochází k menšímu výtoku z nosu, prochází nosní kongesce. Pokud jde o poslední složku, která je přítomna v nosním spreji, lze často slyšet otázku: „Kdy je použití kapek v nose s fenylefrinem oprávněné?“ Otolaryngologové doporučují používat Polydex pouze v případě komplikací a zanedbávaných případů. Léčení nachlazení nebo alergické rýmy je lepší a korektnější pomocí kapek a sprejů s vazokonstrikčním účinkem nebo alergických léků.

Druhy polydexů

Když otitis media nebo jiné infekční onemocnění uší dohasnou a lékař předepíše Polydex, vyvstává přiměřená otázka: „Lze Polydex vštípit do uší?“ Umět. Lék se prodává ve dvou dávkovacích formách.

  • kapky do uší. 10,5 ml lahvičky s pipetou.
  • nosní sprej s rozprašovačem. 15 ml lahvičky.

Indikace Polydex

Obrázek 2 - Recept na Polydex

Indikace pro použití nosního spreje Polydex jsou taková infekční a zánětlivá onemocnění nosní dutiny, nosních dutin a nosohltanu, jako například:

  • sinusitida (frontální sinusitida, ethmoiditida a sinusitida);
  • akutní a chronická hnisavá rýma;
  • subakutní nebo chronická adenoiditida;
  • hnisavá rýma u dětí v důsledku dlouhodobé intubace nasotracheálním způsobem;
  • akutní a chronická rinofaryngitida;
  • prevence a léčba po operaci na nosní dutině a paranazálních dutinách nebo po odstranění mandlí (tonzilektomie).

Obrázek 3 - Bolesti ucha

Indikace pro použití ušních kapek Polydex jsou:

  • ekzém vnějšího zvukovodu infekčního původu;
  • zánět vnějších a středních uší infekční zánětlivé povahy (aniž by došlo k narušení integrity ušního bubínku);
  • infekční léze vnějšího (vnějšího) ucha.

Kontraindikace

Protože složení Polydexu je vícesložkové a zahrnuje dvě antibiotika, přirozeně to omezuje použití kapek nebo spreje na řadu kontraindikací..

Použití nosního spreje Polydex není možné za následujících podmínek:

  • věk dítěte je až 2,5 roku;
  • forma glaukomu s uzavřeným úhlem;
  • těhotenství a období hepatitidy B;
  • onemocnění nosohltanu a nosu virového původu;
  • přecitlivělost nebo individuální nesnášenlivost na složky prostředku;
  • použití inhibitorů MAO;
  • selhání ledvin a další patologie ledvin, doprovázené závažnou proteinurií.

Zákaz používání ušních kapek Polydex je:

  • virové formy zánětu středního ucha;
  • poškození ušní bubínky infekčního nebo mechanického původu;
  • mykóza zvukovodu;
  • těhotenství a období hepatitidy B;
  • dětský věk do 2,5 roku.

U pacientů s hypertyreózou je třeba postupovat opatrně: angina pectoris, ischemická choroba srdeční, arteriální hypertenze.

Dávky a způsob aplikace spreje do nosních a polydexových ušních kapek

Obrázek 4 - Polydex nesmí být užíván bez lékařského svědectví

Polydex nesmí nanést více než 3-5krát denně a maximální trvání léčby je 10 dní. Připomínáme, že pouze lékař může správně předepsat průběh terapie. Přestože se pokyny týkají nezjištěných případů předávkování a intoxikace, při častém používání Polydexu si může tělo zvyknout na neomycin a polymyxin B, což sníží účinnost léku.

Pokud tedy postupujete podle pokynů, dávka pro dospělé je následující:

  • Ušní kapky: od 1 do 5 kapek do každého ucha (je-li to nutné) 2krát denně;
  • Nosní sprej: 1 injekce do každé nosní dírky 3 až 5 krát denně.

Pokud jde o dávkování pro děti (všimněte si, že je zakázáno dávat Polydex dětem mladším než 2,5 roku):

  • Ušní kapky: od 1 do 2 kapek do každého ucha 2krát denně;
  • Nosní sprej: pro děti mladší 15 let se do každé nosní dírky doporučuje injekce 1 až 3krát denně.

Dávkový režim a dávkování by měl vypočítat ošetřující otolaryngolog, pediatr nebo rodinný lékař.

Užitečné tipy k použití

Aby bylo používání Polydexy pohodlné a léčba má pozitivní trend, použijte následující tipy. Když se tedy rozhodnete aplikovat ušní kapky, trochu je zahřejte a láhev držte několik minut v dlani tak, aby roztok měl příjemnou teplotu. Po kapání produktu do ucha několikrát zatáhněte za ušní lalůček. Nechte hlavu naklonit po dobu asi 3-5 minut. Uzavřete ušní kanály bavlnou.

Pokud používáte nosní sprej Polydex s fenylefrinem, nejprve očistěte dutiny nahromaděného hlenu promytím mořskou vodou nebo promývacím roztokem. Držte sprej ve svislé poloze, nemusíte naklánět hlavu dozadu.

Obrázek 4 - Polydex - sprej pro nos

Vedlejší efekty

Identifikovanými vedlejšími účinky během příjmu Polydexu jsou svědění, zarudnutí a kopřivka. Při aplikaci spreje je možná suchost nosní sliznice. Nemůžete užívat Polydex spolu s některými aminoglycaseovými antibiotiky (monomycin, amikacin, netilmicin, gentamicin, streptomycin), nekombinuje se s inhibitory guanethidinu a monoaminooxidázy, protože vedlejším účinkem tohoto komplexu bude intoxikace sluchu.

speciální instrukce

Polydex nelze prát na vašich vlastních dutinách.

Sportovci, když se připravují na soutěž, je lepší nepoužívat Polydex, protože výsledky dopingového testu budou pozitivní.

Podmínky skladování

Polydex v obou formách uvolňování je skladován po dobu 3 let, a to i po otevření obalu. Podmínky: suchá, tmavá místnost s teplotou vzduchu nepřesahující 25 stupňů. Udržujte mimo dosah dětí..

Mohu Polydex používat během těhotenství??

Obrázek 5 - Příjem polydexu během těhotenství

Těhotné ženy a matky nesmí během kojení užívat Polydex (v jakékoli formě). Lékař může předepsat lék a to pouze tehdy, je-li nutné brát antibiotika pro poškození nosohltanu, ucha a rozvoj zánětlivého procesu, jakož i tehdy, když je riziko negativního účinku Polydexu na vývoj plodu blokováno pozitivním účinkem na zdraví ženy. Pokud lékař přesto předepsal lék a vaše dítě je na GV, jděte během užívání léku na umělé krmení.

V 1. trimestru nelze Polydex použít. Protože embryo postrádá ochranu a dochází k tvorbě životně důležitých orgánů dítěte, je velmi pravděpodobné, že užívání léku negativně ovlivní vývoj plodu a povede k vrozeným anomáliím. Ve druhém trimestru lze Polydex předepsat v nouzových případech, kdy je ohrožen život ženy. Účinek na plod je stále poměrně velký. Ve 3. trimestru můžete užívat Polydex pouze na lékařský předpis.

Analogy

Obrázek 6 - Polydex - jaké jsou analogy?

Vzhledem k seznamu kontraindikací a neschopnosti užívat danou skupinu lidí se přirozeně ptáme na dostupnost analogů. Nejčastěji citován jako příklad, Isofra nebo levnější, ale v akci podobný, Rinofluimucil.

Isofra nebo Polydex

Polydex obsahuje dvě antibiotika, stejně jako fenylefrin, Isofora obsahuje pouze jedno antibiotikum - framycetin. Z tohoto důvodu je rozsah Polydexu širší, existuje však více kontraindikací. Proto je jednozložková Isofra často předepisována těhotným ženám, matkám v období HB a dětem mladším než dva a půl roku. Ale samozřejmě, musíte se poradit se svým lékařem.

Rinofluimucil nebo Polydex

Nosní sprej Rinofluimucil obsahuje toaminoheptan a acetylcystein. Jeho použití je indikováno pro sinusitidu, vazomotorickou rinitidu, s akutní a chronickou rýmou. Droga zmírňuje otoky, zarudnutí a nazální kongesci. Neobsahuje však antibiotika, což znamená, že v pokročilých případech bude účinek zanedbatelný. Například sinusitida Rinofluimucil nemůže být vyléčena.

Doporučeným analogem je také Vibrocil. Ve složení je stejný jako v Polydexu, fenylefrinu plus účinná látka dimethinden maleátu. Lék je antialergický a má vazokonstrikční účinek. Kapky do nosu mohou užívat děti od jednoho roku, sprej a nosní gel - od 12 let.

Co se týká analogů ušních kapek Polydex, na trhu je Otofa - léčivo obsahující rifamycin jako účinnou látku. Otof se používá pro bakteriální zánět středního ucha včetně dětí.

Pamatujte, že Polydex je lék, který obsahuje antibiotika, proto je jmenování léku prováděno výhradně zkušeným otolaryngologem po provedení anamnézy a vyšetření pacienta.
Nebuď nemocný!

Video: Polydex s fenylefrinem - indikace pro použití

Analogy polydexu pro nos

Polydex nosní přípravek je antibakteriální látka s výrazným protizánětlivým, vazokonstrikčním a dekongestantním účinkem. Podobný terapeutický účinek léku je způsoben jeho složkami:

  • Antibiotika potlačující patogenní mikroflóru ve formě neomycinu a polymyxinu B;
  • Glukokortikosteroidní hormon - dexamethason, zastavující zánětlivé procesy v lidském těle.

Tento nástroj také zahrnuje fenylefrin, součást, která působí na snížení otoku nosní sliznice a na usnadnění dýchání nosu u pacienta..

Lék ve formě polydexu je reprezentován následujícími formami uvolňování - sprej (nikoliv aerosol) na nosní a ušní kapky.

Ušní kapky Polydex jsou baleny v lahvičkách z tmavého skla o objemu 10,5 mililitrů. Nosní sprej se nalije do lahví pomocí speciálního rozprašovače o objemu 15 mililitrů.

Cena popsaného léčiva vyrobeného ve Francii za kapacitu 15 mililitrů se pohybuje mezi 300-320 rublů. U některých pacientů podobné náklady na tento lék nevyhovují. Poté jsou pro léčení nemocí nosní dutiny předepisovány levnější analogy Polydex. Stává se také, že pacient trpí alergickými reakcemi způsobenými jakoukoli složkou popsaného léku. V tomto případě je vybrána náhrada za lék Polydex - kterýkoli z níže uvedených léků.

Maxitrol

Analog Polydex Maxitrol je podobný hlavnímu léku se svým složením a principem účinku na lidské tělo. Kreslení analogie mezi inter-nosní látkou Polydex a analogem je levnější - s očními kapkami Maxitrol se ukazuje, že náhrada také opakuje působení hlavního léku a používá se k léčbě nemocí nosní dutiny, například s rýmou a sinusitidou..

Popsaný analog je kombinační činidlo s antibakteriálními a protizánětlivými účinky.

Maxitrol, analog polydexu ve formě očních kapek, je k dispozici v lahvi s rozprašovačem (každý po 5 ml) zabalený v krabici.

Hlavní složky Maxitrolu jsou ty, které jsou součástí léku:

  • Sulfát polymyxinu B;
  • Neomycin sulfát;
  • Dexamethason.

Lék je určen k použití:

  • S konjunktivitidou;
  • S blefaritidou;
  • S keratitidou a keratokonjunktivitidou;
  • S iridocyclitis.

A také v pooperačním období se stávajícím zánětem předního oka.

Maxitrol, analog polydexů, se nepoužívá:

  • S tuberkulózou očí;
  • S mikrobakteriální oční infekcí;
  • S plísňovými chorobami očí;
  • S očními chorobami virové etiologie;
  • S šindeli;
  • S hnisavou infekcí oční sliznice, rohovky rohovky;
  • S nadměrnou citlivostí na složky popsaného léčiva.

Analog Maxitrolu, jehož cena se pohybuje od 430 do 670 rublů, je z lékáren osvobozen podle předpisu předepsaného lékařem..

Sofradex

Sofradex je lokální antibakteriální a protizánětlivé léčivo používané v otorinolaryngologii a oftalmologii.

Relativně levný lék Sofradex, analog Polydexu, je založen na framycetin sulfátu, antibiotiku, které má jiné expoziční spektrum než neomycin a polymyxin obsažené v Polydexu.

Lékaři jsou proto předepisováni, s imunitou těla vůči složkám Polydex, jsou analogy levnější a snáze snášitelné pacienty.

Vyrábí se léčivo Sofradex, analog Polydexu ve formě očních a ušních kapek v lahvích (5 ml). Z tmavého skla s kapátkem.

Seznam nemocí, u kterých lze předepsat kapky Sofradexu, je uveden níže:

  • Keratitida;
  • Zánět spojivek;
  • Skleritida a blefaritida;
  • Iridocyclitis.

Sofradex, levný analog polydexu, je také určen k použití:

  • S otitis externa;
  • S infikovaným ekzémem kůže očních víček.

Důležité! Porovnáme-li kapky Polydexu a Sofradexu, pak má tento lék méně kontraindikací a nežádoucích účinků, v souvislosti s nimiž najde uplatnění pro děti od 1 roku věku.

  • S ředěním skléry;
  • S glaukomem;
  • S herpetickou keratitidou;
  • S virovými a plísňovými infekcemi;
  • S hnisavým zánětem očí a tuberkulózou;
  • V případě těhotenství a laktace;
  • S nadměrnou citlivostí na komponenty popsaného nástroje.

Kapky Polydexu, k levným analogům, k nimž patří popsané léčivo Sofradex, mají řadu kontraindikací, které v jeho náhradě chybí. V této souvislosti se jeden i druhý lék doporučuje používat pouze podle lékařských doporučení..

Isofra

Isofra nosní sprej, lék často používaný v oblasti otolaryngologie, patří také k analogům Polydexu pro nos..

Lék Isofra má antibakteriální a antimikrobiální účinek na nosní sliznici díky antibiotiku framycetinu.

Isofra nosní sprej je k dispozici v lahvích po 15 mililitrech a podle lékařského předpisu.

Isofra analog není jen levnějším řešením, tento sprej se používá ve spojení s jinými léky k léčbě zánětlivých procesů horních cest dýchacích:

  • S rýmou;
  • S rinofaryngitidou;
  • S sinusitidou;
  • S sinusitidou, frontální sinusitidou a ethmoiditidou - komplikace způsobené sinusitidou.

Tento relativně levný analog s antimikrobiálními účinky je vhodný také k léčbě dětí od 1 roku. Nosní sprej je určen pro děti:

  • S faryngitidou;
  • Pokud existuje chronická bronchitida;
  • Se zánětlivými procesy v nosní sliznici a jejích dutinách;
  • Jako profylaxe v pooperačním období.

V takových případech by však popsaný přípravek pro děti měl předepisovat pouze pediatr.

  • S nadměrnou citlivostí na složky, které tvoří popsané činidlo a aminoglykosidovou řadu antibiotik;
  • Během těhotenství a kojení;

Důležité! Časté používání Isofry a Polydexu může vést k necitlivosti a rezistenci patogenní mikroflóry ke složkám těchto léků.

Avamis

Avamis je hormonální dekongesant s výrazným protizánětlivým účinkem. Stejně jako výše uvedené léky se Avamis pro léčbu nosních onemocnění používá jako náhrada polydexu u alergické rýmy, sinusitidy a sinusitidy..

Hlavní účinnou látkou přípravku Avamis je glukokortikosteroid - flutikason furoát.

Popsaný analog se vyrábí ve formě nosního spreje ve formě bělavé suspenze balené v lahvích po 30 60 a 120 dávkách.

Nástroj je určen pro použití u alergické rýmy, sezónní i trvalé. Kromě toho se pro adenoidy používá nosní sprej ke snížení možného otoku sliznice.

Podobně jako kapky polydexu má i jeho analog Avamis kontraindikace:

  • Individuální nesnášenlivost složek popsaných prostředků;
  • Provedení léčby tímto činidlem po použití Ritonaviru;
  • Děti do dvou let.

Avamis, který není zvlášť levným analogem hlavního léku, je vydáván z lékáren podle receptury za ceny začínající na 600 rublů a výše.

Sinupret

Sinupret je protizánětlivý rostlinný lék. Tento levný přírodní lék je k dispozici ve formě dražé a kapek pro orální podání, které vypadají jako světle hnědá tekutina s čirou bylinnou vůní. Stejně jako nosní kapky Polydex je Sinupret jako alkoholová tinktura balena v lahvích z tmavého skla se speciálním dávkovačem.

Popsané léčivo se užívá orálně (orálně), když se ředí vodou nebo jinými pitnými tekutinami.

Sinupret s komplexním účinkem, který je určen k použití:

  • Stimulovat aktivitu sekrečních žláz;
  • Zředit nosní sekreci;
  • Pro zmírnění otoku nosní sliznice;
  • Zlepšit průchod hlenu z nosních cest;
  • Snížit přetížení nosní dutiny;

Sinupret má také antioxidační vlastnosti a uklidňující účinek na nervový systém..

Popsaný analog se doporučuje použít:

  • S sinusitidou;
  • S adenoidy;
  • S otitis media;
  • S sinusitidou;
  • Snižuje zánět nosu a uší.

Podobně jako léky Polydex není jeho analogový Sinupret určen k použití:

  • Pacienti náchylní k alergickým reakcím;
  • Osoby zneužívající alkohol;
  • Pacienti podstupující léčbu proti alkoholu.

Lék Polydex, stejně jako jeho levné analogy, jsou účinné při léčbě mnoha nemocí, lékař však musí na základě shromážděné anamnézy rozhodnout, který lék má být pro konkrétní onemocnění léčen.

Nejlepší pro nos: Polydexové sprejové analogy

Lék, o kterém se bude hovořit v tomto článku, se osvědčil v otolaryngologii, se používá k léčbě zánětlivých onemocnění nosní dutiny a paranazálních dutin. Pro obyčejného pacienta však bude užitečné zjistit, zda je možné kapky Polydexu nahradit jinými, stejně účinnými, aniž by to poškodilo jejich zdraví, a zároveň ušetřit.

Návod k použití

Kompozice zahrnuje kombinaci glukokortikoidního hormonu (dexamethasonu), dvou antibiotik (neomycin + polymyxin B), fenylefrinu (vazokonstrikční složka). K dispozici v 15 ml lahvičce se stříkací špičkou

Vlastnosti léčiva

Díky kombinaci silného protizánětlivého činidla (hormonu) a dvou dobře kombinovaných antibiotik vám použití Polydexu umožňuje rychle zastavit zánět, zmírnit bolest a léčit samotnou příčinu nemoci (růst bakterií je potlačen), fenylefrinová složka snižuje otok nosní sliznice a usnadňuje dýchání pacienta.

Používá se k léčbě akutní a chronické rýmy, rinofaryngitidy. Účinný také na sinusitidu (zánět dutin).

Kontraindikace

  • těhotenství a kojení;
  • věk do 2,5 roku;
  • zhoršená funkce ledvin;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • přítomnost alergií na kteroukoli ze složek léčiva;
  • virová onemocnění.

Způsob aplikace

Jedna injekce do každé nosní dírky 3-5 krát denně, u dětí mladších 2,5 let - jedna injekce až 3x denně. Trvání použití - ne více než 10 dní.

Náklady v lékárnách

Ceny se v Rusku výrazně liší. V průměru jsou náklady na jednu láhev asi 310 ruských rublů.

Porovnání analogů polydexu s fenylefrinem

Neexistují žádné 100% analogy léku. V lékárenské síti s nejbližším složením jsou ušní kapky Polydex, oční kapky - Maxitrol. Neobsahují vazokonstrikční složku - fenylefrin a oblast jejich použití je poněkud odlišná (ušní, oční choroby).

Existují však i jiná antibakteriální léčiva pro léčbu nosních infekcí, která jsou lékaři dobře zavedena. Mezi analogy Polydexes pro děti často používají Isofra, přípravky s protargolem a mořskou vodou.

Isofra

Nosní sprej, složený z antibiotika framycetinu. Vyráběno ve stejné továrně jako Polydex.

Rozsah: infekce nosní dutiny, paranazální dutiny.

Mnohonásobnost podání: jedna injekce 4-6krát denně do každé nosní dírky. Droga může být předepsána pro děti starší 2 let..

  • těhotenství, kojení;
  • nesnášenlivost vůči postřikovým komponentům.

Cena léku: od 250 rublů za láhev.

Tento nosní sprej má mnohem menší spektrum účinku na celou řadu patogenních bakterií při onemocněních nosní dutiny, je často nutné jej nahradit jinými, protože „nenarazí na cíl“ (ve srovnání s Polydexem). Léku Isofra také chybí hormonální složka (dexamethason) a vazokonstriktor (fenylefrin), proto tento sprej neodstraní tak rychle a dobře otoky zánětlivých sliznic.

Jaké analogy existují v Isofře samotné, viz odkaz.

Sofradex

Oční / ušní kapky. Obsahuje dvě antibiotika (framycetin, gramicidin C) a hormonální složku dexamethason.

Používá se pro bakteriální infekce očí a vnějšího ucha..

Cena - asi 320 rublů.

Nicméně, někdy můžete najít použití tohoto léku jako kapky v nose, což je nepraktické. Je lepší použít výše uvedený Polydex nebo Isofra.

Alternativní možností nahrazení Polydexu je podávání tabletových antibakteriálních léků. Nejčastěji používají otolaryngologové amoxicilin s kyselinou klavulanovou (Augmentin, Amclav), azithromycin (Sumamed), midecamycin (Macropen) ve svém arzenálu. Zvláště účinné je kombinovat s vazokonstrikčními spreji, bylinnými přípravky.

Ale vždy pamatujte, že riziko užívání systémových antibiotik je také vyšší než místní sprej. V případě užívání perorálních antibiotik existuje vysoké riziko rozrušení žaludku, exacerbace gastritidy, přidání plísňové infekce.

Je třeba si uvědomit, že ne všechny typy rýmy vyžadují užívání léků obsahujících antibiotika. Nejčastěji stačí použít jiné typy léků, například:

Sinupret

Bylinkový lék ve formě dražé, kapky pro orální podání. Používá se ke zmírnění zánětu u onemocnění ucha, nosu, sinusitidy..

Vazokonstrikční nosní spreje

Například Sanorin nebo Tizin. Omezte fenomén exsudace sliznic, nazální kongesci. Nepřetržité používání by nemělo být delší než týden. Tato skupina sprejů patří do kategorie symptomatických látek (neléčí hlavní příčinu nemoci).

Sinuforte

Sprej na bázi extraktu z rostlin bramboříku zředí silné sputum, které se hromadí v dutinách nosních dutin při chronických a dlouhotrvajících zánětech. S antibiotiky to jde dobře..

Slizniční spreje

Patří sem morenazal a podobné léky. Jemně ředí hlen v nosních dutinách, má vynikající čistící účinek. To je dobře snášeno malými dětmi, nemá žádné kontraindikace.

Koloidní přípravky ze stříbra

V lékárenské síti Ruska lze nalézt pod obchodním názvem Sialor.

Účinná látka protargol je antiseptikum, má dobrý svíravý účinek, snižuje tvorbu hlenu. Po celá desetiletí se přípravky stříbra používají jak v ORL praxi, tak v chirurgii..

Chcete-li začít používat obsah injekční lahvičky, musíte připravit roztok, který má omezenou životnost. Úřední pokyn doporučuje, aby před provedením protargolu proběhl alergický test v lokti. Kapky a spreje na bázi stříbra jsou také vhodné pro děti.

Recenze odborníků o drogě Polydex

Většina pediatrů, otolaryngologů a praktických lékařů doporučuje použití tohoto kombinovaného spreje z mnoha důvodů. Existuje mnoho kladů, například:

  • široké spektrum účinků na patogenní mikroorganismy;
  • nahrazuje tři různé lahvičky s léky, čímž se zjednodušuje léčebný režim, pacienti používají tento lék dobrovolněji;
  • dobře vypočítané dávky všech účinných látek léčiva;
  • rychlý efekt od začátku.

Praktický lékař na soukromé klinice v Smolensku

Na závěr tohoto článku je třeba poznamenat, že samoléčení někdy vede pouze k katastrofálním výsledkům. A pokud si přesto troufáte začít užívat jakýkoli lék sami, ale účinek se neobjeví, důrazně doporučujeme, abyste přestali s medikací samy a poradili se s lékařem.

Příslušný odborník vám předepíše, co je pro váš případ onemocnění vhodné, šetří čas a peníze. být zdravý!

Analogy polydexu

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Polydexu podle složení a indikace k použití. Seznam levných analogů a také můžete porovnat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější analog Polydexu: Candibiotic
  • Nejoblíbenější analog Polydexu: Candibiotic
  • Klasifikace ATX: Dexamethason v kombinaci s antimikrobiálními látkami
  • Účinné látky / složení: Dexamethason, Neomycin, Polymyxin B

#TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
1Kandibiotický beklomethason, klotrimazol, lidokain, chloramfenikol
Analogový údaj a způsob použití
196 rub37 UAH

Při výpočtu nákladů na levné analogy Polydexu byla zohledněna minimální cena, která byla nalezena v cenících poskytovaných lékárnami

#TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
1Kandibiotický beklomethason, klotrimazol, lidokain, chloramfenikol
Analogový údaj a způsob použití
196 rub37 UAH
2Cetraxal plus fluocinolon acetonid, ciprofloxacin
Analogový údaj a způsob použití
----
3Aurikularum Složení a indikační analog----

Tento seznam lékových analogů je založen na statistikách nejžádanějších léků

Všechny polydexové analogy

Analogy ve složení a indikaci pro použití

TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
Aurikularum----

Výše uvedený seznam léčivých analogů, ve kterých jsou uvedeny substituenty Polydex, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se podle indikace pro použití

Analogy podle indikace a způsobu použití

TitulCena v RuskuCena na Ukrajině
Cetraxal plus fluocinolon acetonid, ciprofloxacin----
Kandibiotický beklomethason, klotrimazol, lidokain, chloramfenikol196 rub37 UAH

Jak najít levný analog drahého léku ?

K nalezení levného analogu k léku, generikům nebo synonymům doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Stejné aktivní složky léčiva budou indikovat, že léčivo je synonymem pro léčivo, farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutickou alternativu. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, samoléčení může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku poraďte se svým lékařem..

Cena polydexu

Na níže uvedených stránkách najdete ceny za Polydex a informace o dostupnosti v lékárně v okolí

Instrukce z polydexu

NÁVOD
pro užívání drog
POLIDEX

Latinské jméno
Polydexa s fenylefrinem

Formulář vydání
Nosní sprej

Struktura
15 ml spreje obsahuje:
Účinné látky: neomycin sulfát 1 g, což odpovídá 650 000 ME; polymyxin B sulfát 1 000 000 ME; 0,025 g dexamethason metasulfobenzoátu sodného; hydrochlorid fenylefrinu 0,250 g;
Pomocné látky: methylparaben, chlorid lithný, kyselina citronová, hydroxid lithný, makrogol 400, polysorbát 80, čištěná voda q.s. do 100 ml

Obal
15 ml v lahvi s rozprašovačem, v krabici.

farmaceutický účinek
Polydex je lék s antibakteriálními, protizánětlivými a vazokonstrikčními účinky pro lokální použití v ORL praxi. Kombinací těchto antibiotik se rozšiřuje spektrum antibakteriálních účinků na většinu grampozitivních a gramnegativních mikroorganismů, které způsobují infekční a zánětlivá onemocnění nosní dutiny a paranazálních dutin..

Polydex s fenylefrinem, indikace k použití
Infekční a zánětlivá onemocnění nosní dutiny, hltanu, dutin:

  • akutní a chronická rinofaryngitida;
  • akutní a chronická rýma;
  • sinusitida.
  • Kontraindikace
  • současné použití inhibitorů monoamin oxidázy;
  • podezření na glaukom s uzavřeným úhlem;
  • virová onemocnění;
  • onemocnění ledvin doprovázené albuminurií;
  • těhotenství;
  • období kojení;
  • dětský věk (do 2,5 roku);
  • přecitlivělost na složky léku.


Dávkování a podávání
Dospělí: jedna injekce do každé nosní dírky 3-5 krát denně.
Děti ve věku 2,5 až 15 let: jedna injekce do každé nosní dírky 3x denně.
Trvání léčby je 5-10 dní.

Těhotenství a kojení
Polydex s fenylefrinem je kontraindikován v těhotenství a kojení (kojení).

Vedlejší efekty
Alergické reakce: zřídka - kožní projevy.

speciální instrukce
Lék není předepisován pacientům se selháním ledvin.

Nepoužívejte k vypláchnutí dutin.
Používejte opatrně u pacientů s arteriální hypertenzí, ischemickou chorobou srdeční, hypertyreózou..
Je třeba mít na paměti, že lék obsahuje složky, které mohou dávat pozitivní výsledek při provádění dopingové kontroly u sportovců.

Léková interakce
Interakce léčiv v důsledku obsahu fenylefrinu. Při současném použití guanethidinu a léčiv této skupiny se zvyšuje hypertenzní účinek fenylefrinu a díky snížení sympatického tónu guanethidinu je možné prodloužit mydriázu. Pokud takové kombinaci nelze zabránit, je nutný lékařský dohled..

Předávkovat
Vzhledem k nízkému stupni absorpce do systémové cirkulace je předávkování nepravděpodobné.

Podmínky skladování
Při teplotě nepřesahující 25 ° C mimo dosah dětí.

Přečtěte Si O Běžné Nachlazení U Dětí

Vdechování nosu a použití rozprašovače pro děti
Inhalace je jedním z nejúčinnějších způsobů nachlazení. Procedura zahrnuje inhalaci léků parou, díky které účinné látky rychle pronikají do oblasti zánětu.
Aqualor ® forte Zavlažování nosní dutiny a oplachovací pomůcka pro děti a dospělé
Farmakologická skupinaNosologická klasifikace (ICD-10)StrukturaAqualor ® forte mini nosní výplach dutin a oplachovací pomůcka pro děti a dospělé
Sinusitida: příznaky, příčiny, léčba
Sinusitida je infekční onemocnění, které postihuje maxilární dutinu. Navzdory skutečnosti, že toto onemocnění může samo odezní za 10–14 dní, to vůbec neznamená, že není třeba léčit.